Oživte krabice od MUFFIKA

BOS_3776-2

 

Muffik je životní styl. Jakmile ho jednou vyzkoušíte, je vám jasné, že to u jedné sady rozhodně nekončí, a že budete přikupovat a dokupovat další skvělé dílky.

Co ale děláte s krabicemi, které po Muffikovi zůstanou? Vyhodíte je? Schováte pro další případné použití? Schováváte do nich při větším úklidu Muffika zpátky?

Využijte je aktivně! Krabice mají jednu velkou výhodu, která je z mého pohledu absolutně geniální. Jsou jako kufříky s plastovým držátkem. Toho se přeci musí využít. Tím jsou totiž ideální na různé druhy fantazijních světů nebo uskladnění drobnějších hraček či stavebnic. Navíc pokud neprotrhnete horní „okénko“, můžete je skladovat na stojáka a tím (nejen v dětském pokoji) ušetřit mnoho místa.

Pro lepší přehled toho, co se v každé z krabic nachází, můžete na boční hranu nalepit obrázek té konkrétní stavebnice/hry/tématu. Starším dětem případně napsat slovy.

U nás doma převažuje Lego Duplo a jelikož holky neustále přehrabují panáčky a zvířata, využila jsem jednu krabici od Muffika právě k tomu, aby byly tyhle všelijaké postavičky na jednom místě. To mají uloženo nad šuplíky, ve kterých jsou čistě kostičky.

Dále do nich můžete uložit menší figurky dinosaurů společně se stromy (plastovými či dřevěnými) a filcovou či papírovou trávou/jezerem. K tomu můžete zmuchlat různé druhy barevného papíru a vytvořit tak například křoví.

Pokud vaše děti nejsou příznivci dinosaurů, můžete tento svět změnit na farmu nebo les. U farmy krabici můžete rozdělit na čtyři části, kdy každá z nich bude obsahovat jiná zvířata. Vytvořte prasečí chlívek, stáj pro koně, kurník se slepicemi, boudu pro psa apod. Použijte fixy, tempery, barevné papíry nebo filc. Do lesa nachystáte stromy, křoví, lesní zvířata v podobě veverky, lišky, medvěda, jelena, divoké prase a podobně.

Skvělým nápadem je také přenosný domeček pro panenky. Takový mnohem větší Polly Pocket, na kterém jsem vyrostla a milovala jsem ho. Každá malá holčička má doma dřevěný nábytek pro panenky, ten stačí jen přemístit do krabice a oddělit jednotlivé místnosti čarou nebo z barevných papírů vytvořit podlahy. Dokreslit okna, dveře případně další skřínky.

Pro mnoho dětí je vděčná kuchyňka na vaření. Mám osobní zkušenost, že baví kluky i holky v různém věku. V krabici můžete vytvořit plotýnku, přidat hrnec, ovoce, zeleninu, vařečku, příbor, talíř a dílo je na světě.

Jednoduchou výrobou získáte hodiny a hodiny zábavy pro děti.

Karol Tišerová – Úspěšná česká MAMA blogerka